Dula Vitalija: patirtis

Yra baigusi pirmuosius Lietuvoje dulų mokymus ir įgijusi gimdymo dulos kvalifikaciją. Nuo 2008 metų rengia susitikimus moterims, veda paskaitas ir seminarus, organizuoja renginius ir konsultuoja individualiai tėvystės ir motinystės temomis.

Šiuo metu atlieka praktiką kaip „Birth Into Being“ metodo taikytoja (angl. facilitator). Tai metodas, sukurtas siekiant padėti besilaukiančioms moterims pasirengti gimdymui, atsikratyti baimių ir nerimo. Vėliau jis buvo išplėtotas ir dabar taikomas bet kokio amžiaus ar lyties žmonių patirties perrašymui.
Tiek asmeniniame gyvenime, tiek dirbdama naudoja dėmesingo sąmoningumo (mindfulness), emocinės laisvės, intuityvaus judesio ir garso, šerdinio atvirumo, nesmurtinės komunikacijos ir pozityvaus bendravimo principus.

Pagal išsilavinimą – literatūrologijos magistrė. Taip pat VšĮ Prieraišiosios tėvystės centras steigėja, VšĮ Dulų asociacija steigėja ir narė, Laktacijos ir žindymo konsultantų asociacijos narė, VšĮ Krizinio nėštumo centras savanorė.

Daugiausia, ko išmokau per savo gyvenimą, yra tai, kad nėra nieko svarbiau nei pasidalinti meile ar su meile palaikyti tą, kuriam to labai labai reikia.
Vitalija

VITALIJOS KAIP GIMDYMO DULOS IR LEKTORĖS PATIRTIS

 • Dalyvavimas dvylikoje gimdymų tiesiogiai (natūralus gimdymas ligonėje ir namuose; natūralus gimdymas su epidūriniu nuskausminimu; planinis cezario pjūvis; natūralus gimdymas po vieno cezario pjūvio; natūralus gimdymas po dviejų cezario pjūvių); apie tai –  atsiliepimai ir rekomendacijos.
  Pagalba rengiantis gimdymams, bet juose nedalyvaujant – kelioms dešimtis šeimų.
 • Nuo 2010 m. paskaitų ir susitikimų besilaukiančioms mamoms ir poroms vedimas; tai padėjo geriau įsigilinti į poreikius ir situaciją visoje Lietuvoje. Apie šias paskaitas ir susitikimus galite paskaityti dalyvių atsiliepimus.
 • Nuo 2010 m. individualios konsultacijos apie gimdymą ir tėvystę. Teikiamos ne tik žinios, bet ir emocinė pagalba siekiant išsilaisvinti iš baimių, nerimo, ankstesnių trauminių patyrimų poveikio.
 • Nuo 2014 m. susitikimų moterims po gimdymo vedimas, kuriuose kuriama saugi aplinka pasidalinti gimdymo istorijomis ir priimti tai, kas žeidžia ir skaudina, kelia neigiamas emocijas.
 • Nuo 2012 m. rengiami susitikimai apie pirmąsias mėnesines mamoms ir dukroms. Labai svarbu yra sukurti meile ir pasitikėjimą pagrįstą santykį su savo kūnu ir jo ciklais nuo pat vaikystės.

ASMENINĖ MOTINYSTĖS PATIRTIS

 • 2001 m. – krizinį nėštumas.
 • 2008-2014 m. trys skirtingos gimdymo patirtys (ligoninėje su „asmenine“ akušere ir vyru; namie su pribuvėja, vyru ir dula; namie be jokio asistavimo (unassisted childbirth)).
 • Daugiau nei devyneri metai trijų vaikų žindymo patirtis.
 • Praktikoje taikomis įvairios psichologinės žinios: prieraišumo teorija ir saugaus emocinio ryšio su vaiku kūrimas, pozityvus bendravimas, šiuolaikinės neurologijos rekomendacijos.
 • Įvairių praktinius vaikų auginimo modelių, susijusių su sveika, natūralia, ekologiška gyvensena, patirtis: medžiaginės sauskelnės ir vystyklai, natūralioji kūdikių higiena (angl. elimination communication), primaitinimas pagal vaiko poreikį (angl. baby led-weaning) ir kt.
 • Vaikų nešiojimas įvairių tipų nešyklėse.